Kontakt

10 lat Północ Nieruchomości Końskie!

Od 2010 roku, pod marką Północ Nieruchomości swoje biuro na terenie miasta i gminy Końskie prowadzi Dyrektor Oddziału – Mirosław Jakubowski.

Nadszedł ten uroczysty moment, abyśmy pogratulowali Jubileuszu 10-lecia powstania biura franczyzowego Północ Nieruchomości Końskie, mieszczącego się pod adresem ul. Wojska Polskiego 3.

Przez lata Mirosław regularnie rozwijał swoje biuro, tym samym uzyskując autorytet i zdobywając zaufanie klientów poczynając od sprzedaży nieruchomości mieszkalnych i użytkowych, po transakcję na rynku nieruchomości komercyjnych.

Miło nam również nadmienić, że Mirosław Jakubowski został najlepszym Doradcą w 2019 roku w sieci Północ Nieruchomości.

Pozwoliliśmy sobie zadać kilka pytań Dyrektorowi Oddziału w Końskich, które dotyczyły jego początków w branży, sposobów na występujące sytuację kryzysowe oraz wyzwań, jakie towarzyszą mu przy transakcjach.

Dlaczego zdecydowałeś się otworzyć własny biznes w branży nieruchomości, przystępując do Sieci Północ Nieruchomości? Co Cię przekonało?

Zdecydowałem się otworzyć własny biznes w branży nieruchomości, gdyż było to moje ogromne marzenie. Poznałem ówczesnych prezesów Spółki i po rozmowie z Nimi, zdecydowałem się na przystąpienie do Sieci Północ Nieruchomości i po latach stwierdzam, że była to bardzo dobrze podjęta decyzja.

Jak wyglądały Twoje początki na rynku nieruchomości 10 lat temu?

Początki mojej pracy przypadły na lata 2010 – 2011. Było wtedy ogromne zapotrzebowanie na rynku nieruchomości, duża ilość lokali mieszkalnych do sprzedaży i tak samo wielu zainteresowanych kupnem. Na początku zajmowałem się transakcjami sprzedaży mieszkań, niedużych domów, czy działek. Z czasem zacząłem poszerzać swoją ofertę, nie ma lepszej motywacji do dalszego rozwoju, niż wielu zadowolonych klientów i co się z tym wiąże satysfakcjonujące wynagrodzenie finansowe.

Jakie widzisz zalety w prowadzeniu franczyzowego biura nieruchomości pod marką Północ Nieruchomości?

Dla mnie to, że mogę prowadzić biuro franczyzowe pod marką Północ Nieruchomości jest powodem do dumy. Ogromną zaletą jest fakt, że jako Sieć posiadamy oddziały na terenie całego kraju, daje Nam to przewagę nad innymi biurami. Klienci słysząc o marce Północ Nieruchomości z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku, chętniej nawiązują współpracę, nie widząc zagrożenia przy przeprowadzaniu transakcji.

Jak według Ciebie zmienił się rynek nieruchomości na terenie miasta Końskie na przestrzeni 10 lat?

Rynek nieruchomości na terenie miasta Końskie, tak jak każdy inny zmienia się nieprzerwanie. Jest to spowodowane sytuacją ekonomiczną i polityczną w danym momencie w kraju. Natomiast uważam, że jeżeli oferta jest godna zainteresowania i cena nieruchomości jest atrakcyjna to znalezienie nabywcy jest tylko kwestią czasu.

Czy stworzenie stałego zespołu doradców ds. nieruchomości jest trudne?

Myślę, że stworzenie stałego zespołu doradców ds. nieruchomości jest dość trudne, ale ja od wielu lat współpracuję z Mariolą Milewicz. Jest to bardzo dobra współpraca, ufamy sobie wzajemnie i zawsze możemy na siebie liczyć. Mariola ma specjalizację z wyceny i zarządzania nieruchomościami, co w codziennej pracy jest nieocenione.

Czy zdarzają Ci się sytuacje kryzysowe, jak sobie wtedy radzisz?

U mnie sporadycznie zdarzają się sytuacje kryzysowe. Na co dzień kieruję się dewizą, „Nie ma problemów, są tylko problemy do rozwiązania”. Rzeczywiście niekiedy przytrafiają się transakcje, które wymagają ode mnie 100% zaangażowania i włożenia ogromu pracy, ale gdy uda się sfinalizować proces sprzedaży, to nie da się opisać uczuć, które wtedy towarzyszą. Kiedyś jedna osoba napisała o mnie: „Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i wtedy właśnie pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi” (Albert Einstein). Tego się trzymam!

Jakie emocje towarzyszą Ci podczas przeprowadzanych transakcji?

Swoją pracę wykonuję z pasją, dlatego też każda przeprowadzona transakcja jest dla mnie wyjątkowa. Każdą sprzedaż traktuję poważnie, ale podchodzę do pracy z uśmiechem i zadowoleniem.

Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem w tym biznesie?

Największym wyzwaniem w tej pracy jest dla mnie sprzedaż nieruchomości komercyjnych. Począwszy od zgromadzenia wszystkich dokumentów, przez współpracę z całym sztabem ludzi (prawnikami, rzeczoznawcami, notariuszami itd.) po doprowadzenie do transakcji. Osobiście każda sfinalizowana transakcja powoduje u mnie ogrom satysfakcji.

Czy z perspektywy czasu, otworzyłbyś ponownie franczyzowe biuro nieruchomości pod marką Północ Nieruchomości?

Jak najbardziej! Z ogromną przyjemnością prowadzę biuro franczyzowe w Końskich pod marką Północ Nieruchomości. Staram się promować Sieć na wielu wydarzeniach kulturalnych czy rozrywkowych. Każdemu polecam tę formę współpracy.

W imieniu Zarządu oraz Działu Rozwoju Sieci życzymy Mirosławowi oraz Zespołowi Oddziału w Końskich dalszych osiągnieć w kolejnych latach pod marką Północ Nieruchomości, wielu sfinalizowanych transakcji i grona zadowolonych klientów.

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej