Kontakt

10-lecie oddziału Północ Nieruchomości Wolbrom

Od 2012 roku, pod marką Północ Nieruchomości swoje biuro na terenie województwa małopolskiego, w mieście Wolbrom, prowadzi Dyrektor Oddziału – Klaudia Sikorska-Maciąg.

Jest nam niezmiernie miło, że możemy pogratulować Jubileuszu 10-lecia powstania biura franczyzowego Północ Nieruchomości Wolbrom, mieszczącego się pod adresem ul. Żwirki i Wigury 17.

Klaudia od samego początku stawiała na profesjonalizm, tym samym jej zaangażowanie, sprawiło, że wypracowała pewne standardy pracy, które ułatwiają jej prowadzenie tego modelu biznesowego. Jej sumienność i rzetelność w tę formę współpracy, przekłada się na budowanie zaufania wśród klientów, co może odczuć w wielu zrealizowanych transakcjach na przestrzeni 10 lat prowadzenia biura pod marką Północ Nieruchomości.

Postanowiliśmy zadać kilka pytań Dyrektor Oddziału, które dotyczyły jej decyzji o otwarciu biura franczyzowego, początków w branży nieruchomości, osiągnięć oraz rad, które mogłaby przekazać osobom decydujących się na ten model współpracy. 

Minęło 10 lat odkąd rozpoczęłaś prowadzenie własnego biura nieruchomości. Jak wspominasz swoje początki?

Tak, zgadza się, minęło już 10 lat, wiedziałam, że czas biegnie szybko, ale nie sądziłam, że aż tak :)

Jak wspominam swoje początki? Bardzo dobrze, choć nie ukrywam, że taki model prowadzenia usług w małej miejscowości, wtedy myślę, nie do końca znany, musiał się „przyjąć”. Troszkę czasu upłynęło, nim Klienci nam zaufali i chcieli powierzyć nam swoje nieruchomości do sprzedaży, ale na pewno warto było czekać. Teraz mamy ich bardzo wielu i mam nadzieję, że czują się bezpiecznie i komfortowo, współpracując z nami :) 

Szczerze powiedziawszy, nie zastanawiałam się wtedy, czy to jest dobry, czy zły pomysł, po prostu uparcie dążyłam do wyznaczonego celu i dlatego jestem w miejscu, w którym jestem i z tego powodu bardzo się cieszę.

Co spowodowało, że zdecydowałaś się na otwarcie biura nieruchomości i przystąpienia do sieci franczyzowej Północ Nieruchomości?

Przygoda z nieruchomościami zaczęła się bardzo dawno temu, kiedy to mój znajomy od długiego czasu pracując w tej branży, zainteresował mnie tym tematem. Wtedy zdecydowałam, że będę kształcić się w tym kierunku, z sukcesem uzyskując Państwową Licencję Zawodową Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Nie ukrywam, że wówczas egzamin należał do bardzo trudnych, dlatego mam ogromną satysfakcję, że ją posiadam. 

Początkowo poznawałam rynek krakowski, później pracowałam w agencji w Warszawie, zdobywając kolejne doświadczenie, mając pod opieką kilkadziesiąt mieszkań zagranicznych inwestorów, chcących przygotować swoje nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży. 

Wtedy to, zaczęłam szukać renomowanego biura nieruchomości, z którym mogłabym współpracować przy sprzedaży oraz wynajmie powierzonych mi lokali. Pierwsze spotkanie odbyło się w ówczesnej siedzibie firmy na Balickiej z poprzednim Prezesem Maciejem Trelą.  I tak właśnie zaczęła się moja przygoda z Północ Nieruchomości i trwa ona do dzisiaj, z czego bardzo się cieszę :) 

Początkowo wspólnie szukaliśmy Klientów, później padła propozycja współpracy ze mną, a kolejnym krokiem było otwarcie franczyzy Północ Nieruchomości w Wolbromiu, co uważam za kolejny sukces rozwojowy. 

Prowadzenie biznesu jest bardzo trudne, szczególnie w branży nieruchomości. Czy stworzenie zaufanego i skutecznego zespołu było dla Ciebie wyzwaniem?

Tak, zdecydowanie się zgadzam, że prowadzenie własnego biznesu nie należy do łatwych, ale nikt nas przecież nie zapewniał, że tak właśnie będzie, zwłaszcza w branży nieruchomości, gdzie konkurencja jest bardzo duża, może nie u mnie w miejscowości, choć, co ciekawe, po przetarciu szlaków, w zeszłym roku, w ciągu miesiąca otworzyły się trzy biura :) Dlatego też stworzenie zaufanego, skutecznego i profesjonalnego zespołu jest dużym wyzwaniem. 

Oczywiście kilka osób pracowało u mnie, ale na całe szczęście, akurat kiedy miałam bardzo napięty okres, zgłosiła się na rozmowę pewna dziewczyna, która wówczas, mimo swojego młodego wieku, była bardzo odpowiedzialna. Wtedy to, zrobiłam taki mały psikus, zostawiając ją samą na 3 tygodnie w branży, której zupełnie nie znała i co muszę przyznać, że sprawdziła się bezbłędnie :) Wtedy wiedziałam, że to jest odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku, która jest z nami do dnia dzisiejszego i którą bardzo cenię za ogromną pracowitość, rzetelność, uczciwość i profesjonalizm. Takich pracowników życzę każdemu :)

Jakie jest największe wspólne osiągnięcie Twojego zespołu?

Myślę, że ogromnym osiągnięciem jest zbudowane zaufanie wśród naszych Klientów, profesjonalne podejście do każdego z nich oraz wypromowana marka Północ Nieruchomości, która jest rozpoznawalna na rynku. 

10 lat działalności w branży nieruchomości to z pewnością wiele trudnych oraz wymagających transakcji. Która z nich najbardziej zapadła Ci w pamięć?

Oj tak, zdecydowanie, czas robi swoje :) Muszę przyznać, że trafiają do nas bardzo trudne przypadki, zwłaszcza dotyczące stanu prawnego nieruchomości, które są tak zawiłe, że na początku wydają się nie do przeskoczenia, ale jesteśmy znani z tego, że dla nas nie ma spraw nie do załatwienia. 

Pamiętam taką nieruchomość, która była zadłużona na wszelkie możliwe sposoby i znalezienie Klienta na tego typu ofertę było tak mało prawdopodobne, że wręcz graniczyło z cudem. Mimo to, zdecydowaliśmy się na jej przyjęcie. Jak wspomniałam, dla nas nie ma rzeczy niemożliwych :) Po pewnym czasie udało nam się znaleźć Klienta, który dodatkowo był bardzo wymagający, jednak z odpowiednim zaangażowaniem, wiedzą, profesjonalnym i indywidualnym podejściem do każdego Klienta, jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel.   Transakcja trwała kilka miesięcy, kosztowała bardzo dużo stresu i tak na marginesie śniła mi się po nocach :) :) :), ale oczywiście zakończyła się powodzeniem i teraz możemy zaobserwować piękny, nowoczesny budynek powstały na tej nieruchomości.

I tak nieustannie, trafiają do nas oferty, które mają kilkunastu właścicieli rozproszonych po całym świecie, gdzie trzeba przeprowadzić sprawy spadkowe, znaleźć zagubionych właścicieli i rozwiązać mnóstwo zawiłych spraw, ale i tak obecnie mamy podpisaną rezerwację na taką nieruchomość :) 

Jaką radę dałabyś sobie sprzed 10 lat, stojąc przed decyzją otwarcia własnego biura?

Być może przeznaczyłabym więcej środków finansowych na reklamę, by szybciej trafić do Klientów i by szybciej być rozpoznawalną na rynku. I na pewno zmieniłabym lokalizację poprzedniej siedziby na bliższą centrum miasta. 

Klaudio, jesteś franczyzobiorcą Północ Nieruchomości już od 10 lat, co Twoim zdaniem jest największą zaletą tego modelu biznesowego? 

Bardzo się cieszę, że tak długi czas jestem franczyzobiorcą Północ Nieruchomości. 

Przede wszystkim ludzie, z którymi współpracowałam przez te ponad 10 lat, zwłaszcza z Centrali firmy, bo największy kontakt miałam i mam właśnie z nimi, nie omieszkam tutaj wymienić Prezesa Zarządu – Andrzeja Jaklińskiego, który wspiera swoich franczyzobiorców na każdym poziomie współpracy, zawsze można liczyć na jego pomoc :), Menedżera do Spraw Rozwoju Sieci i Marketingu, Rafała Wojdyłę, który robi świetną robotę rozwijając naszą Sieć,  Asystentkę Zarządu Joannę Kozak, która zawsze życzliwie pomaga i załatwia sprawy błyskawicznie i wiele innych osób, które pracują na budowaniu renomę firmy, bez takich osób nie ma Sieci :) 

Poza tym, bardzo istotne jest wsparcie tak dużej Sieci, która istnieje już bardzo długo na rynku, marka jest rozpoznawalna w całej Polsce, ma duże sukcesy, prestiż i wysoką pozycję w branży nieruchomości, co dla mnie i Klientów ma bardzo duże znaczenie. Ponadto, może wydawać się to banalne, dostępność wszelkich możliwych materiałów marketingowych, począwszy od zwykłego długopisu, kubka firmowego, skończywszy na gotowych umowach, organizacji świetnych szkoleń i całego zaplecza prawnego jest niezwykle istotne. Dla początkujących osób w tej branży jest to ogromne ułatwienie, dostają niemalże wszystko na tacy, wystarczy sięgnąć lekką ręką, a reszta ułoży się perfekcyjnie. Zaoszczędzamy czas, czas i jeszcze raz czas, czego zapewne nam wielu ciągle brak :). 

Dlatego też, w moim przekonaniu, ten model biznesu jest genialny!

Czego życzysz sobie na kolejne 10 lat?

Dobre pytanie :)

Zapewne, nie ma nic cenniejszego nad zdrowie, które w tym naszym zwariowanym świecie i życiowym pędzie, gdzie trudno nam się czasem zatrzymać, choćby na chwilę, jest nieodzowne, a więc, tak, życzę sobie, mojej rodzinie, moim pracownikom zdrowia i miłości, i każdemu z Was również, nieustającej wiary, sukcesu w dążeniu do wyznaczonych celów, wciąż przybywających i zadowolonych Klientów :) I by nigdy nie zabrakło mi uśmiechu :) :) :) 

Dziękuję bardzo za poświęcony czas i możliwość podzielenia się moimi doświadczeniami.

W imieniu Zarządu oraz Działu Rozwoju Sieci życzymy Klaudii oraz jej Zespołowi kolejnych owocnych lat w Północ Nieruchomości, wielu transakcji pełnych sukcesów i zadowolonych klientów.

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej