Kontakt

15 lat Północ Nieruchomości Bochnia!

Niezmiennie od 2005 roku, pod marką Północ Nieruchomości swoje biuro na terenie Bochni prowadzi Dyrektor Oddziału - Wiesława Capik.

Nadszedł ten uroczysty czas, abyśmy pogratulowali Jubileuszu 15-lecia powstania biura franczyzowego Północ Nieruchomości Bochnia, mieszczącego się pod adresem Kościuszki 3.

Przez lata Wiesława systematycznie rozwijała swoją firmę, dzięki temu osiągnęła stabilność na lokalnym rynku, co przyczyniło się do zyskania autorytetu - zdobywając i poszerzając grono zaufanych klientów na rynku nieruchomości.

Obecnie Wiesława Capik i jej oddział są liderami wśród biur nieruchomości w całym regionie.

Pozwoliliśmy sobie zadać kilka pytań Dyrektor Oddziału w Bochni, które dotyczyły jej początków prowadzenia działalności, stworzenia stałego zespołu w biurze, emocji, które towarzyszą przy transakcjach oraz zmianach w branży nieruchomości na przestrzeni 15 lat.

Dlaczego zdecydowałaś się otworzyć własny biznes w branży nieruchomości, przystępując do Sieci Północ Nieruchomości? Co Cię przekonało?

Swoją przygodę z branżą nieruchomości rozpoczęłam kilka lat przed otwarciem własnego biura. Szkolenia z zakresu obrotu nieruchomościami oraz późniejsza praktyka (będąca obowiązkiem do zdobycia uprawnień) w biurze Północ Nieruchomości uświadomiły mi, że to właśnie kierunek, w którym chciałabym się rozwijać.

Biuro nieruchomości nie było moim pierwszym biznesem, a dzięki zebranemu wcześniej doświadczeniu, mogłam podjąć bardziej świadomą decyzję.

To co przekonało mnie do franczyzy Północ Nieruchomości to sposób prowadzenia biznesu przez braci Piotra i Konrada Sumarów. Rzetelna praktyka pod okiem Piotra Sumary, etyka biznesowa i wsparcie w stawianiu pierwszych kroków na rynku nieruchomości uświadomiły mi, że to właśnie z Nimi chciałabym współpracować. W 2005 roku, branża wyglądała zdecydowanie inaczej. Wymogiem było posiadanie licencji w obrocie nieruchomościami, a to my agenci budowaliśmy rynek i zaufanie, wśród rosnącej grupy klientów poszukujących wsparcia w zakupie i sprzedaży nieruchomości. Dzięki franczyzie zyskałam podstawy znajomości mechanizmów branżowych, umiejętności twarde (znajomość oprogramowania, procedury urzędowe), ale i możliwość podszkolenia umiejętności miękkich (negocjacje, mediacje, motywowanie zespołu).

Jak wyglądały Twoje początki na rynku nieruchomości 15 lat temu?

Jako, że byłam pierwszym franczyzobiorcą Północ Nieruchomości, można rzec, że wspólnie przecieraliśmy szlaki rynku nieruchomości w modelu franczyzowym. Otrzymałam w tym czasie duże wsparcie merytoryczne ze strony Centrali, a ówczesny Prezes Zarządu - Piotr Sumara wielokrotnie przyjeżdżał osobiście do oddziału w Bochni, by udzielić rad mojemu zespołowi. Wspólnie z kierownictwem Sieci zastanawialiśmy się, jak rozwijać działalność biura oraz wykorzystać pojawiające się okazje rynkowe czy niwelować zagrożenia. To wsparcie było nieocenione na początku działalności i zdecydowanie ułatwiło mi stawianie pierwszych kroków w branży. 

Jakie widzisz zalety w prowadzeniu franczyzowego biura nieruchomości pod marką Północ Nieruchomości?

Franczyza daje wiele korzyści. Jednak najważniejsze z nich to siła uznanej na rynku marki,  duża baza ofert oraz wsparcie na każdym etapie działalności. O wiele kwestii zwyczajnie nie muszę się martwić, gdyż to biuro Północ Nieruchomości prowadzi wiele negocjacji z portalami, dostarcza mi informacji na temat zmian w prawie, a także oferuje wsparcie merytoryczne przy bardzo skomplikowanych transakcjach. Ułatwia mi to skupienie się na własnym biznesie i swego rodzaju spokój w rozwijaniu działalności.

Jak według Ciebie zmienił się rynek nieruchomości na terenie Bochni na przestrzeni 15 lat?

Rynek nieruchomości zmienia się każdego dnia za sprawą sytuacji politycznej i ekonomicznej, sytuacji na rynkach finansowych, a nawet zmian pokoleniowych. Bardzo pozytywną zmianą, którą zauważam jest podejście Polaków do usług biur nieruchomości. Zarówno kupujący, jak i sprzedający, oczekują profesjonalnej obsługi, którą daje im współpraca z moim biurem. Zawsze staram się, by transakcje byłe sprawdzane pod każdym kątem, a ich finalizacja bezpieczna i korzystna dla obu stron. Klienci coraz częściej oczekują spokoju i bezpieczeństwa, dlatego wybierają współpracę z Północ Nieruchomości. Rynek bocheński w ostatnich latach ewoluował i stał się dużo bardziej dynamiczny. Powstaje coraz więcej inwestycji, a młodzi mieszkańcy chętniej wracają tu po okresie edukacji wyższej, jak również z pracy poza granicami kraju.

Czy  stworzenie stałego zespołu doradców ds. nieruchomości jest trudne?

Jest to jedno z największych wyzwań jakie staje przed franczyzobiorcą. Współpraca z lojalnymi i zaufanymi osobami sprawia, że praca staje się przyjemnością. Obustronny szacunek i wsparcie, to klucz do osiągania sukcesów w tej branży. Nasza biuro daje ogromne możliwości, zarówno samorealizacji, jak i pod względem finansowym, dlatego osoby zmotywowane i uczciwe mogą osiągnąć tu naprawdę wiele.

Czy zdarzają Ci się sytuacje kryzysowe, jak sobie wtedy radzisz?

Każdego dnia pracuję z ludźmi, a co za tym idzie, często pojawiają się różnego rodzaju sytuacje stresowe. To zarówno momenty, gdy pojawiają się komplikacje z transakcją, jak i problemy natury prywatnej naszych klientów. Na ten temat mogłaby powstać mała epopeja :)

Mówiąc jednak całkiem serio, tych sytuacji stresowych, jeżeli ktoś jest zaangażowany w tę pracę, pojawia się bardzo wiele. Mogę wtedy liczyć na wsparcie od mojego zespołu, gdyż każdy mierzy się z podobnymi problemami każdego dnia. Nieocenione jest również wsparcie i rada osób bliskich. Daje to dodatkową siłę do działania, a finalnie nagrodą jest wdzięczność naszych klientów, gdy taką trudną transakcję udaje się doprowadzić do końca.

Jakie emocje towarzyszą Ci podczas przeprowadzanych transakcji?

W biurze traktuję każdą transakcję bardzo poważnie, a klienta, jak kogoś bliskiego. Mój zespół stara się zadbać o każdy aspekt, aby nikt nie został oszukany i finalnie był zadowolony z przeprowadzonej transakcji. Często do ostatniego momentu sprawdza dokumentację i stara się wyszukać potencjalne luki, by mieć pewność że transakcja została przygotowana prawidłowo. Sprawia to ogromną satysfakcję, gdyż wiem, że dla osób, które decydują się na zakup czy sprzedaż nieruchomości jest to bardzo ważne. Z wieloma naszymi klientami moi doradcy pozostają w kontakcie jeszcze po transakcji, gdyż są wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie, często wykraczające poza sam zakup czy sprzedaż nieruchomości. 

Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem w tym biznesie?

Największym wyzwaniem w tym biznesie są często zmieniające się przepisy i zawiłość urzędowych procedur.  Spędza to sen z powiek, gdyż nawet najlepiej przygotowana dokumentacja, okazuje się niewystarczająca dla urzędu. W takich przypadkach konieczne jest przejście drogi urzędowej nawet kilkukrotnie.

Czy z perspektywy czasu, otworzyłabyś ponownie franczyzowe biuro nieruchomości pod marką Północ Nieruchomości?

Zdecydowanie tak! Z marką Północ Nieruchomości rozwinęłam cały biznes i każdego dnia czuję, że wsparcie jakie otrzymuję pozwala mi na jeszcze lepsze funkcjonowanie na rynku nieruchomości.

Zdecydowanie polecam tę formę prowadzenia biznesu.

W imieniu Zarządu oraz Działu Rozwoju Sieci życzymy Wiesławie oraz Zespołowi Oddziału w Bochni kolejnych owocnych lat w Północ Nieruchomości, wielu transakcji pełnych sukcesów i zadowolonych klientów.

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej