Kontakt

5 lat Północ Nieruchomości Kłodzko

Od 2017 roku, pod marką Północ Nieruchomości swoje biuro na terenie województwa dolnośląskiego, w mieście Kłodzko, prowadzi Dyrektor Oddziału – Filip Hoszowski.

Nadszedł ten szczególny czas, abyśmy pogratulowali rocznicy 5-lecia powstania biura franczyzowego Północ Nieruchomości Kłodzko, mieszczącego się pod adresem ul. Okrzei 11/1b.

Filip od początku otwarcia biura franczyzowego pod marką Północ Nieruchomości stawia na jakość obsługi klienta. Można powiedzieć, że na przestrzeni 5 lat wypracował profesjonalne standardy obsługi, które przekładają się na zrealizowane transakcje. Dzięki sumienności w wykonywanej pracy i dążeniu do wyznaczonych celów, zdobył zaufanie wśród klientów lokalnych i nie tylko. 

Postanowiliśmy zadać kilka pytań Dyrektorowi Oddziału, które dotyczyły jego początków w branży nieruchomości, decyzji o otwarciu biura franczyzowego oraz współpracy z Północ Nieruchomości.

Filipie, oddział prowadzisz już od 5 lat. Jak wspominasz swoje początki? Co zachęciło Cię do debiutu na rynku nieruchomości? Czy pierwsze kroki były ciężkie? 

Moje plany życiowe były zupełnie z innej branży, ale po zapoznaniu się z ofertą Północ Nieruchomości oświeciło mnie, że przecież znam mój rejon doskonale „jak własną kieszeń” i dotarło do mnie, że to świetny pomysł na ciekawy zawód😊

Jak uważasz, jakie zmiany zaszły przez te 5 lat na rynku nieruchomości? 

Działamy na specyficznym rynku, nasz obszar nieruchomości to górskie tereny turystyczne, więc cieszą się dużym zainteresowaniem. W czasach możliwości pracy zdalnej dużo ludzi uświadomiło sobie, że mogą żyć w przyjaźni z naturą i pracować w ciszy i spokoju... to napędziło nasz rejon. Dodatkowo zauważamy coraz większą atrakcyjność rejonu uzdrowiskowego. Oczywiście to wymaga mocnego zaangażowania w stany prawne danych nieruchomości, którymi większość są grunty, ale się nie poddajemy.

Wielu z naszych Franczyzobiorców twierdzi, że zbudowanie kompetentnego zespołu jest najtrudniejsze. Zgadzasz się z tym? Co było lub jest największym wyzwaniem w rozwijaniu Twojego oddziału w Kłodzku? 

Zgadzam się z tym w 100% ! Ciężko jest rozwijać firmę pracując i pilnując czy agenci postępują zgodnie z zasadami marki, dlatego myślę, że od razu nie da się tego zweryfikować... to wychodzi po jakimś czasie, czy współpraca się układa, czy agentowi zależy na rozwoju czy tylko widzi w tym dodatkowy dochód. A w międzyczasie trzeba obserwować jakość obsługi klienta i wyciągać wnioski. Niestety jest to praca pochłaniająca większość naszego czasu na co dzień i albo się temu poświęci czas albo będzie się to robić po łebkach.

Prowadzenie własnego oddziału to nie lada wyzwanie! Z jakich osiągnięć swojego zespołu jesteś najbardziej dumny? Które chwile wspominasz najlepiej? 

Na pewno są to reakcje moich klientów, którzy Nas docenili jako grupę lub pojedynczo mnie i moich agentów. Są to nie rzadko ludzie znani, osoby publiczne i jeśli od nich dostajemy wielkie podziękowania za pomoc i profesjonalnie przeprowadzoną transakcję to dodaje Nam to skrzydeł i dodatkowej motywacji. 

W jakich obszarach planujecie się rozwijać? Na jakich aspektach skupiacie się w swojej strategii na przyszłe lata? 

Przede wszystkim stawiamy na jakość obsługi. Nie chcemy wciskać się w wielkie inwestycje deweloperskie typu osiedla, galerie itd... My działamy na terenach z duszą i naszym celem jest utrzymać nasz rejon w stanie niepogorszonym, a raczej szukać klientów, którzy będą chcieli go upiększać na wysokim poziomie, także nie będziemy się komercjalizować na wielką skalę. Dużym prawdopodobieństwem jest wejście w obsługę wynajmu krótkoterminowego, ponieważ mamy coraz większą grupę osób, która inwestuje w tego typu nieruchomości.

Dlaczego zdecydowałeś się na współpracę jako Franczyzobiorca Północ Nieruchomości? Czy mógłbyś nam opowiedzieć, jak wygląda współpraca ze strony Franczyzobiorców? Jakie zalety dostrzegłeś, decydując się na ten model biznesowy? 

Jak to się mówi – w grupie raźniej. Jak już wspomniałem na początku, moje plany życiowe zakładały zupełnie inną branżę ,tak więc nie podjąłbym się tego bez żadnego wsparcia. Północ Nieruchomości jest to wypracowana marka i w naszym rejonie jej nie było... zapełniłem lukę, a teraz staram się utrzymać poziom, tak abyśmy wszyscy na tym skorzystali. Wielu moich klientów wspominało, że współpracowali już z innymi oddziałami i są zadowoleni, dlatego też przyszli do mnie 😊

Jak myślisz, jakie cechy osobowości są kluczowe w pracy agenta nieruchomości? Masz jakieś wskazówki dla kolegów i koleżanek, którzy dopiero zaczynają przygodę z nieruchomościami? 

Uważam, że trzeba być człowiekiem uczciwym i zachować wysoką kulturę osobistą oraz szacunek dla drugiej osoby. Pamiętajmy, że tyle ile damy od siebie, tyle otrzymamy w zamian. Nie warto namawiać, ściemniać i przekonywać do czegoś co nie jest prawdą, bo kończy się to tylko kompromitacją przy prezentacji danej nieruchomości.

Uczciwość, pracowitość, kultura osobista, sumienność i punktualność – takie cechy powinien mieć agent nieruchomości.

Co możesz powiedzieć osobom, które rozważają dołączenie do Północ Nieruchomości? 

Jak najbardziej polecam współpracę z Północ Nieruchomości. Co prawda sama nazwa w moim przypadku akurat jest paradoksem ponieważ działam na samym południu i często klienci pytają mnie, jak to się stało 😉 Ale myślę, że jest to marka znana w całej Polsce i jest dużym ułatwieniem przy kontakcie z klientami.

Czego możemy życzyć Tobie i Twojemu zespołowi na kolejne lata? :) 

Przede wszystkim klientów uczciwych, takich jak my sami 😉. Klientów doceniających nasze poświęcenie i dużo energii do dalszego działania! 😊

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej