Kontakt

5 lat Północ Nieruchomości Olsztyn!

Od 2016 roku, pod marką Północ Nieruchomości swoje biuro na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w mieście Olsztyn, prowadzi Dyrektor Oddziału – Elżbieta Tarantowicz.

Nadszedł ten szczególny czas, abyśmy pogratulowali Jubileuszu 5-lecia powstania biura franczyzowego Północ Nieruchomości Olsztyn, mieszczącego się pod adresem ul. Jarocka 59 lok. 4.

Elżbieta poprzez tę 5-letnią współpracę, wypracowała sobie pewne schematy w prowadzeniu biura, które towarzyszą jej do dnia dzisiejszego. Zbudowała autorytet na rynku nieruchomości w Olsztynie, zdobywając tym samym zaufanie klientów.

Pozwoliliśmy sobie zadać kilka pytań Dyrektor Oddziału, które odnosiły się do jej początków w Północ Nieruchomości, zmian na rynku nieruchomości w przeciągu 5 lat na terenie Olsztyna oraz wyzwań, jakie towarzyszą w prowadzeniu tego biznesu.

Dlaczego zdecydowałaś się otworzyć własny biznes w branży nieruchomości, przystępując do Sieci Północ Nieruchomości? Co Cię przekonało?

Z rynkiem nieruchomościami miałam do czynienia przez wiele lat pracując w bankach i specjalizując się w kredytach hipotecznych. Dało mi to duże doświadczenie i wiedzę merytoryczną. Pochodzę z tzw. „starej gwardii” doradców hipotecznych, od których wymagana była ogromna wiedza związana nie tylko z bankowością i finansami ale też m.in. znajomość rynku nieruchomości, prawa budowlanego, kodeksu cywilnego, technologii budowlanych, zagadnień związanych z geodezją, czy pełnej wiedzy dotyczącej prowadzenia ksiąg wieczystych. Do tego na co dzień, utrzymywałam kontakty z biurami nieruchomości oraz deweloperami. Kiedy przeszłam na własną działalność, postanowiłam dołączyć do tego pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Dzisiaj to drugie zdecydowanie przeważa.

A dlaczego z Północ Nieruchomości? Przede wszystkim dla mnie była to rozpoznawalna marka. Znałam ją już wcześniej i pozytywnie kojarzyłam, a siedziba znajduje się w moim ukochanym Krakowie 😊😊😊.

Jak wyglądały Twoje początki na rynku nieruchomości 5 lat temu?

Na początku nie było łatwo, samo doświadczenie w sprzedaży kredytów hipotecznych i dobre relacje z przedstawicielami rynku nie wystarczały. Trzeba było długiej i ciężkiej pracy, aby zaistnieć w gronie bardzo licznej konkurencji.

Jakie widzisz zalety w prowadzeniu franczyzowego biura nieruchomości pod marką Północ Nieruchomości?

Praca nad własną, rozpoznawalną marką wiążę się z długim czasem budowania autorytetu oraz dużym wkładem pieniężnym. Start pod brandem znanej marki to duże ułatwienie. Do tego wspólny marketing, pomoc prawna, a także możliwość uczestnictwa w szkoleniach przekonuje do dołączenia do Północ Nieruchomości. I argument, który przekonuje klientów – biuro prowadzone w ramach jednej z największych ogólnopolskich sieci franczyzowych.

Jak według Ciebie zmienił się rynek nieruchomości na terenie miasta Olsztyn na przestrzeni 5 lat?

W Olsztynie cały czas dominują deweloperzy. Rynek pierwotny był w moim mieście bardzo znaczący. Wielu wróżyło mu koniec albo mocno zauważalne ograniczenie. Tymczasem, ilość inwestycji zwiększa się niemal w geometrycznym tempie. Prowadzonych jest wiele inwestycji zarówno budowy mieszkań, jak i domów jednorodzinnych. Olsztyn w warmińsko-mazurskim jest dużym ośrodkiem akademickim z przewagą studentów z innych miast. Wiele mieszkań było kupowanych przez rodziców dla swoich dzieci – studentów lub przez inwestorów pod wynajem. To powodowało, że ceny mieszkań w moim mieście były zdecydowanie wyższe niż w innych podobnych miastach i plasowały się na poziomie miast kilkuset tysięcznych. Teraz w okresie pandemii, ceny mieszkań nie spadają, a w niektórych rejonach nawet rosną. W Olsztynie natomiast ma miejsce korekta. Trudno jest obecnie sprzedać mieszkania w cenie  sprzed roku. Natomiast zdecydowanie zwiększyło się zainteresowanie domami z rynku wtórnego. Wiele domów pojawiło się także w ofercie sprzedażowej. Po zastoju w sprzedaży działek, spowodowanym regulacjami ustawowymi, obecnie jest wyraźnie zwiększony ruch w tego typu nieruchomościach.

Czy  stworzenie stałego zespołu doradców ds. nieruchomości jest trudne?

Tak, jest to bardzo trudne zadanie. Głównie ze względu na specyfikę pracy. Jest to zawód wymagający dużej samodzielności, a zarobki są wprost uzależnione od obrotu, nawet trudno je nazwać stałymi i regularnymi. Wymagana jest również dyspozycyjność czasowa i ciągłe dokształcanie się w obrocie nieruchomościami. Nieliczni są w stanie temu sprostać, ale Ci, którym się to udaje – zostają najlepszymi w swoim fachu.

Czy zdarzają Ci się sytuacje kryzysowe, jak sobie wtedy radzisz?

Myślę, że sytuacje kryzysowe zawsze towarzyszą nam, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. W moim przypadku stają się raczej mobilizacją. Często pojawiają się u mnie nowe pomysły na działania, których dotychczas nie stosowałam. Niektóre przynoszą sukces, inne nie, ale zawsze powodują u mnie zwrot w dobrą stronę.

Jakie emocje towarzyszą Ci podczas przeprowadzanych transakcji?

Pierwszy moment, to zadowolenie. Następnie przygotowanie samej transakcji – negocjacje, dokumenty, notariusz – to wywołuje stres, czy wszystko przebiegnie bez zakłóceń, czy nie pojawi się coś nieoczekiwanego, czy na pewno żadna ze stron się nie rozmyśli? A na koniec, widok zadowolonych klientów i świadomość w uczestniczeniu w wydarzeniu bardzo dla nich ważnym, za każdym razem uczucie jest to samo -  radość, duma oraz spokój.

Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem w tym biznesie?

Wydaje mi się, że dużo się wydarzyło przez te 5 lat w moim życiu zawodowym. Pracowałam na swój standing oraz biura. Teraz chciałabym zakończyć działania, które pozwolą na stworzenie stałego zespołu, do tego potrzebowałam przejścia drogi, którą mam już za sobą. Teraz przyszedł czas na nowości, również technologiczne. Myślę, że pandemia nie tylko przyspieszyła ich zastosowanie, ale też pokazała nowe możliwości zarówno tworzenia ofert, jak i prezentacji nieruchomości.  I ciągle dążę do spełnienia mojego marzenia – do aktywnej współpracy na rynku pierwotnym.

Czy z perspektywy czasu, otworzyłabyś ponownie franczyzowe biuro nieruchomości pod marką Północ Nieruchomości?

Zdecydowanie tak! Otworzenie biura nieruchomości pod marką Północ Nieruchomości, dało mi ogrom możliwości, z których korzystam, ale też pokazało, jak wiele dobra zostało mi zaoferowane przez te lata prowadzonej współpracy. W imieniu Zarządu oraz Działu Rozwoju Sieci życzymy Elżbiecie oraz całemu Zespołowi Oddziału w Olsztynie dalszych sukcesów oraz jubileuszy pod marką Północ Nieruchomości, mnóstwa sfinalizowanych transakcji i wielu zadowolonych klientów.

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej