Kontakt

5-lecie oddziału Północ Nieruchomości Bolesławiec

Od 2017 roku, pod marką Północ Nieruchomości swoje biuro na terenie województwa dolnośląskiego, w mieście Bolesławiec, prowadzi Dyrektor Oddziału – Rafał Szczepaniak.

Nadszedł ten wyjątkowy czas, abyśmy pogratulowali Jubileuszu 5-lecia powstania biura franczyzowego Północ Nieruchomości Bolesławiec, mieszczącego się pod adresem ul. Zgorzelecka 12.

Przez 5 lat współpracy z Północ Nieruchomosci, Rafał wypracował pewne standardy, które ułatwiają mu prowadzenie działalności. Zdołał również zbudować autorytet na rynku nieruchomości w Bolesławcu, realizując wiele udanych transakcji, zdobywając przy tym zaufanie wśród klientów.

Postanowiliśmy zadać kilka pytań Dyrektorowi Oddziału, które dotyczą jego początków na rynku nieruchomości, prowadzenia biznesu, osiągnięć oraz wyzwań, z jakimi trzeba się liczyć decydując się na ten model biznesowy. 

Minęło 5 lat odkąd rozpocząłeś prowadzenie własnego biura nieruchomości pod marką Północ Nieruchomości. Jak wspominasz swoje początki?

Sięgając początku pracy na rynku nieruchomości, współpracowałem najpierw z inną siecią franczyzową, wtedy też zatrudniałem kilku agentów. Po 5 latach prowadzenia działalności, zdecydowałam zmienić Franczyzodawcę na Północ Nieruchomości. To ukazuje, że już blisko 10 lat prowadzę własne biuro.

Co było czynnikiem, który zachęcił Cię do otwarcia biura nieruchomości i przystąpienia do sieci franczyzowej Północ Nieruchomości?

Jak wspominałem, przystąpiłem do sieci Północ Nieruchomości, po pięcioletnim doświadczeniu z innym Franczyzodawcą. Doskonale orientowałem się, na co zwrócić uwagę w tego typu współpracy. Moim zdaniem Północ Nieruchomości oferuje najwięcej korzyści swoim Franczyzobiorcom w porównaniu z innymi sieciami. Know-how,  wsparcie merytoryczne i prawne ma ogromne znaczenie, szczególnie dla przystępujących do sieci. Nie bez znaczenia są umiarkowane koszty działania pod marką Północ Nieruchomości. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że była to bardzo dobra decyzja.

Prowadzenie biznesu jest bardzo trudne, szczególnie w branży nieruchomości. Czy stworzenie odpowiedzialnego, skutecznego i kompletnego zespołu było dla Ciebie wyzwaniem?

Miałem dużo szczęścia zatrudniając osoby bardzo zaangażowane i dobrze zmotywowane do pracy. Moi pracownicy różnią się od siebie charakterem, temperamentem, ale łączy ich umiejętność organizacji pracy i umiejętności sprzedażowe.

Jakie jest największe wspólne osiągnięcie Twojego zespołu?

Rozpatruję pojęcie sukcesu bardziej długofalowo, dlatego fakt cyklicznego zwiększania ilości transakcji z każdym rokiem jest dla nas największym osiągnięciem. Pomimo trudnej sytuacji rynkowej, nierzadko kryzysowej  - zachowujemy płynność sprzedażową i zatrudniamy nowych pracowników.

10 lat działalności w branży nieruchomości, 5 lat działalności w sieci Północ Nieruchomości to z pewnością wiele wymagających transakcji. Która z nich najbardziej zapadła Ci w pamięć?

Każda transakcja jest inna, specyficzna. Właściwie zawsze dokładamy dużo starań, żeby klienci byli zadowoleni. Najtrudniej jest kiedy sytuacja nie jest zależna od nas. Często kwestie formalne i zmieniające się przepisy niekoniecznie na korzyść klientów są pewnego rodzaju utrudnieniem. Moi pracownicy posiadają duże doświadczenie, są świetnie przygotowani merytorycznie i doskonale wiedzą na co zwrócić uwagę, żeby transakcja przebiegła pomyślnie dla wszystkich stron.

Co byś powiedział sobie sprzed 5 lat, stojąc przed decyzją otwarcia własnego biura?

Uważam, że dobrze jest podjąć współpracę z istniejącą i rozwijającą się na rynku nieruchomości siecią franczyzową. Dzięki temu można liczyć na wsparcie zarówno merytoryczne, jaki i na know-how. Przy wyborze Franczyzodawcy należy się dobrze zastanowić i rozważyć korzyści płynące ze współpracy. Oceniając 5 lat działalności pod marką Północ Nieruchomości, mogę powiedzieć, że dokonałem dobrego wyboru.

Jesteś Franczyzobiorcą Północ Nieruchomości od 5 lat. Co Twoim zdaniem jest największą zaletą prowadzenia tego modelu biznesowego? 

Mogę tylko powtórzyć, że najbardziej cenię sobie wsparcie merytoryczne, know-how, wsparcie prawne  z jednoczesnym zachowaniem pewnej niezależności Franczyzobiorcy.

Czego życzysz sobie i zespołowi na kolejnych 5 lat?

Najważniejsze jest zdrowie, dlatego życzę sobie i naszym pracownikom dużo zdrowia. Poza tym nieustającego zaangażowania, chęci do rozwoju, samodyscypliny oraz sumienności.

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej