Kontakt

5-lecie oddziału Północ Nieruchomości Legnica

Od 2016 roku, pod marką Północ Nieruchomości swoje biuro na terenie województwa dolnośląskiego, w mieście Legnica, prowadzą Dyrektorzy Oddziału – Andrzej Kosiorek oraz Tomasz Peryt.

Nadszedł ten szczególny czas, abyśmy pogratulowali Jubileuszu 5-lecia powstania biura franczyzowego Północ Nieruchomości Legnica, mieszczącego się pod adresem ul. Środkowa 22.

Dzięki tej 5-letniej współpracy, Andrzej oraz Tomasz wypracowali sobie pewne schematy w prowadzeniu biura, które towarzyszą im do dnia dzisiejszego. Zbudowali autorytet na rynku nieruchomości w Legnicy, zdobywając tym samym zaufanie klientów.

Pozwoliliśmy sobie zadać kilka pytań Dyrektorom Oddziału, które odnosiły się do ich przebytej drogi w Północ Nieruchomości, osiągnięć, dzięki którym mogą znaleźć się w tym miejscu, w którym obecnie są oraz wyzwań, jakie towarzyszą podczas prowadzenia tego modelu biznesowego.

Minęło 5 lat odkąd rozpoczęliście prowadzenie własnego biura nieruchomości. Jak wspominacie swoje początki?

Nasze biuro istniało na rynku legnickim już od wielu lat, więc z początkiem funkcjonowania biura pod naszym kierownictwem chcieliśmy usprawnić i dopracować pracę, aby obsługa była jeszcze bardziej profesjonalna i nastawiona na jakość. Ruszyliśmy w listopadzie z nowymi pracownikami i to też wymagało wdrożenia i dużego nakładu pracy, co z perspektywy czasu oceniam, że wyszło nam na dobrze. 

Co było czynnikiem, który zachęcił Was do otwarcia biura nieruchomości i przystąpienia do sieci franczyzowej Północ Nieruchomości?

Sieć Północ Nieruchomości znaliśmy od wielu lat będąc w niej pracownikami. Wiedzieliśmy, że jest to dobry i godny zaufania partner biznesowy nastawiony na współpracę i wspólny rozwój. Marka była już dobrze znana i kojarzyła się mieszkańcom naszego miasta z wysoką jakością i rzetelnością, co sprawiało, że bez obaw podjęliśmy współpracę nie szukając innych rozwiązań. 

Prowadzenie biznesu jest bardzo trudne, szczególnie w branży nieruchomości. Czy stworzenie zaufanego, skutecznego i kompletnego zespołu było dla Was wyzwaniem?

Oczywiście że tak, po 5 latach mamy zupełnie inny zespół niż na początku, ale obecni pracownicy tworzą zgrany zespół, do którego tak mocno dążyliśmy. Stabilizacja dla pośredników, jak i właścicieli biura jest w naszej ocenie najważniejsza, jak również zaufanie. Na chwilę obecną możemy jednomyślnie stwierdzić, że tak obecnie wygląda nasze biuro. Chcemy je wciąż wspólnie rozwijać bazując na tych fundamentalnych dla nas wartościach.

Jakie jest największe wspólne osiągnięcie Waszego zespołu?

Myślę, że nie jest to jakaś rekordowa sprzedaż lub dobre wyniki w danych miesiącu, a jednak to że stworzyliśmy wspólnie zespół i miejsce gdzie każdy z nas dobrze się czuje i może się rozwijać. Pracownicy darzą nas zaufaniem co jest niezmiernie ważne. Za tym wszystkim idą oczywiście dobre wyniki sprzedaży co dla wszystkich przynosi korzyści.

5 lat działalności to z pewnością wiele wymagających transakcji. Która z nich najbardziej zapadła Wam w pamięć?

Myślę, że takich sprzedaży mieliśmy właśnie w tym roku dużo, ale dzięki doświadczeniu i wspólnemu rozwiązywaniu problemów przysporzyło nam to klientów darzących nas zaufaniem i sympatią. Nie chcemy wymieniać tu jednej jakiejś konkretnej transakcji, bo wiele z nim wymagało dużej wiedzy i przede wszystkim empatii i zrozumienia  klientów. Każdy z nich  jest dla nas ważny i wyjątkowy, co widać w opiniach o naszym biurze wśród klientów.

Jaką radę dalibyście sobie sprzed 5 lat, stojąc przed decyzją otwarcia własnego biura?

Iść prosto do celu konsekwentnie trzymając się założeń. Dużo cierpliwości również było przydatne, co teraz procentuje.

Jesteście franczyzobiorcami Północ Nieruchomości już od 5 lat. Co Waszym zdaniem jest największą zaletą tego modelu biznesowego? 

Największą zaletą współpracy z Północ Nieruchomości jest wsparcie i ciągła szansa na rozwój zarówno nasz,  jak i pracowników, poprzez cykl szkoleń. Dużą wartością jest też wymiana przemyśleń i doświadczeń z innymi franczyzobiorcami z całej Polski. Marka jest cały czas konsekwentnie rozwijana przez centralę w Krakowie, co daje nam czas na pracę i zajmowanie się naszymi obowiązkami związanymi ze sprzedażą  i wynajmem nieruchomości.

Czego życzycie sobie i Waszemu zespołowi na kolejnych 5 lat?

Życzymy sobie kolejnych lat współpracy z Północ Nieruchomości, niezmiennego i stale rozwijającego się zespołu w oddziale w Legnicy, oraz tak miłych i wartościowych klientów jak do tej pory.

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej