Kontakt

5-lecie współpracy z Północ Nieruchomości

Świętujemy kolejny jubileusz pod marką Północ Nieruchomości! Tym razem udajemy się do Anny Okraski - Franczyzobiorczyni, która już od 5 lat prężnie współpracuje z siecią Północ Nieruchomości.

Czy początki na rynku nieruchomości są trudne, jak zbudować zaufanie wśród klientów oraz jak realizować wiele transakcji? Koniecznie przeczytajcie poniższy wywiad z Właścicielką Oddziału Północ Nieruchomości Łódź – Anną Okraską, w którym poznacie odpowiedzi na te pytania oraz dowiecie się, z jakimi wyzwaniami należy się mierzyć, prowadząc własne biuro nieruchomości! 

Pracowałaś wcześniej w firmie związanej z branżą budowlaną. Co zachęciło Cię do rozpoczęcia własnej działalności w nieruchomościach? 

Praca w firmie budowlanej była dla mnie bardzo interesująca, dzięki niej zaczęłam patrzeć na nieruchomości z innej strony. Jednak w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że praca na etacie to nie jest to, o czym marzę. Chciałam połączyć pasję z pracą, dysponować czasem na własnych warunkach. I w ten sposób pojawił się pomysł na otwarcie własnej działalności na rynku nieruchomości. Obecnie jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że robię to, co lubię.

Czy pierwsze kroki na rynku nieruchomości były trudne? Jak wspominasz swoje początki? 

Moje początki na rynku nieruchomości 5 lat temu, były bardzo dobre. Po pierwsze otrzymałam duże wsparcie poprzez szkolenia wdrażające, jak i poprzez wsparcie ze strony centrali. Po drugie, pracując w firmie budowlanej nawiązałam współpracę z deweloperami. Zatem rozpoczynając działalność, miałam już do zaoferowania nieruchomości na sprzedaż.

Oddział w Łodzi prowadzisz już od 5 lat. Jakie zmiany zaszły przez ten czas na łódzkim rynku nieruchomości? 

Łódzki rynek nieruchomości przez te lata bardzo dynamicznie się rozwijał, zaszły ogromne zmiany, oczywiście na korzyść miasta. Powstało dużo nowych inwestycji i pojawiło się wielu nowych inwestorów.

5-lecie współpracy z Północ Nieruchomości

Na pewno podczas prowadzenia oddziału w jednym z największych miast w Polsce napotkałaś wiele wyzwań. Co było lub jest największym wyzwaniem w prowadzeniu oddziału w Łodzi? 

Uważam, że największym wyzwaniem jest zatrudnienie kompetentnych osób do pracy. 

Aktualnie stawiasz na rynek nieruchomości pierwotnych w Łodzi. Czy planujecie się rozwijać dalej w tym kierunku w kolejnych latach? 

Takie mam plany, natomiast obecna sytuacja weryfikuje rynek nieruchomości, zatem czas pokaże.

Korzystałaś z Franczyzy Mobilnej, a później postawiłaś na możliwości Franczyzy Premium. Dlaczego zdecydowałaś się na współpracę jako Franczyzobiorca Północ Nieruchomości? 

Północ Nieruchomości to znana marka posiadająca ponad 70 oddziałów w całym kraju. 

Firma posiadała najkorzystniejsze warunki współpracy. Od samego początku można było liczyć na doradztwo oraz wsparcie ze strony opiekuna. 

Czy możesz opowiedzieć jakie zalety mają te dwa modele franczyzowe? 

Obydwa modele współpracy są bardzo ciekawe, zależy jaką formę rozwoju wybierzemy. Jeśli dopiero zaczynasz działać w tym biznesie, chcesz się przekonać, że tą dziedziną chcesz się zajmować, nie ponosząc dużych nakładów finansowych, ponieważ nie musisz posiadać biura, to idealnie sprawdzi się Franczyza na próbę.

Natomiast w sytuacji, gdy planujesz otworzyć własne biuro, zatrudniać pracowników i rozwijać swoją działalność, to idealnie sprawdzi się Franczyza Premium. 

Anno, co możesz powiedzieć osobom, które rozważają dołączenie do Północ Nieruchomości? 

Jeśli chcesz polegać na sile uznanej marki i korzystać z jej doświadczenia, to dołączenie do Północ Nieruchomości jest idealnym modelem biznesowym. Otrzymasz know-how, wzory dokumentów oraz dostęp do szkoleń.

Jak myślisz, jakimi cechami powinien odznaczać się agent nieruchomości? 

Agent nieruchomości powinien odznaczać się takimi cechami jak: uczciwość, rzetelność, kompetentność,  komunikatywność, zorganizowanie, a także umiejętność słuchania.

Czy z perspektywy czasu, otworzyłabyś ponownie franczyzowe biuro nieruchomości pod marką Północ Nieruchomości? 

Zdecydowanie TAK ☺

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej