Kontakt

Ceny mieszkań w Kielcach biją kolejne rekordy

Deweloperzy ograniczają inwestycje na rynku nieruchomości w Kielcach. Średnia cena transakcyjna za mieszkanie na rynku pierwotnym przekroczyła po raz pierwszy w historii 7 tys. zł za m kw. Natomiast nieco ponad rok temu była poniżej 6 tys. zł. Jak kształtuje się kielecki rynek nieruchomości? Na jakie czynniki szczególnie warto zwrócić uwagę?

Zachęcamy Was do przeczytania wywiadu dla Gazety Wyborczej Kielce, w którym Marcin Toporek - Dyrektor oddziału Północ Nieruchomości Kielce opowiada o aktualnych nastrojach na kieleckim rynku nieruchomości.

– Już daje się odczuć, że większość deweloperów w Kielcach wstrzymuje lub mocno ogranicza nowe inwestycje mieszkaniowe. Oni również nie są pewni, w jakim kierunku będzie zmierzał rynek. A jak nie ma towaru, to ceny nie spadają, a rosną. Do tego dochodzi inflacja, w konsekwencji której 100 tys. zł nijak ma się do 100 tys. zł sprzed roku. Mamy znaczny wzrost kosztów energii, a to przekłada się na ceny materiałów budowlanych. – wyjaśnia Marcin Toporek.

Cały wywiad z Marcinem Toporkiem jest dostępny na stronie internetowej Gazety Wyborczej: 
🌐bit.ly/GW_Nieruchomości_Kielce

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej