Kontakt

Otwarcie nowego oddziału Północ Nieruchomości Jelenia Góra!

W dniu 24 listopada 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie oddziału Północ Nieruchomości Jelenia Góra.

W uroczystości udział wzięli gospodarze – Właścicielka oddziału Agnieszka Stawarz oraz zaproszeni goście – z ramienia centrali Manager ds. rozwoju sieci i marketingu – Rafał Wojdyła. 

O tym, co skłoniło w wyborze franczyzowego modelu biznesowego i otworzeniu biura nieruchomości, opowiada właścicielka, prężnie rozwijającego się oddziału PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI Jelenia Góra, mieszczącego się na placu Wyszyńskiego 33/1.

Agnieszko, co sprawiło, że rozpoczęłaś karierę w branży nieruchomości? Dlaczego zdecydowałaś się na tę profesję? 

Wiele lat doświadczenia w branży finansowej, która często finansuje inwestycje w nieruchomości, sprawiło,
że postanowiłam to połączyć. Chciałam móc pomagać realizować cele, a i często marzenia ludziom, którzy tych realizacji upatrują w zakupie wymarzonego domu, biura, czy działki pod zabudowę. 

Agent nieruchomości to dla mnie poważna profesja, nacechowana obszerną wiedzą z obszaru nieruchomości, dlatego zanim się nim stałam, uzupełniałam wiedzę poprzez różne szkolenia, ale i zdecydowałam się na pozyskanie licencji, mimo że rynek nie jest już regulowany. 

Czy pierwsze kroki na rynku nieruchomości były trudne? 

Owszem, łatwo nie było, nowa branża, nowe wyzwania, nowe sposoby działania to często przełamywanie swoich własnych stref komfortu, jednak było mi o tyle łatwiej, że ja chciałam działać na tym rynku i z determinacją podchodziłam do kolejnych zadań, z zaangażowaniem do kolejnych projektów i z pokorą do porażek. Na szczęście sukcesy przyszły szybko i to mnie najbardziej motywowało. 

Kiedy podjęłaś decyzję o założeniu własnego biura nieruchomości? Dlaczego wybrałaś Jelenią Górę jako lokalizację nowego oddziału? 

Jelenia Góra to moje miejsce na ziemi, dodatkowo niesamowita okolica jeśli chodzi o różnego rodzaju inwestycje – więc wybór był oczywisty. 

Czym charakteryzuje się rynek nieruchomości w Jeleniej Górze? 

Odpowiedz nie jest prosta bo mimo, że rynek jest niewielki to specjalizacje i możliwości jakie posiada miasto są wielkie. Jelenia Góra  i okolice, z racji położenia są postrzegane jako ciekawe miejsce do zamieszkania, jako rewelacyjne miejsce do wypoczynku oraz jako idealne miejsce pod inwestycję. Mamy więc tutaj kumulacje różnego rodzaju nieruchomości od zwykłych, tradycyjnych mieszkaniowych, poprzez grunty pod budowę domu z widokiem na Karkonosze, przez grunty rolne pod farmy fotowoltaiczne, deweloperkę oraz inwestycje hotelowe.

Co jest najlepsze podczas otwierania własnego oddziału, a co stanowi największe wyzwanie? 

Najlepsze jest to, że jestem swoim własnym szefem i sama zarządzam swoim czasem, jak i zasobami. Największym wyzwaniem jest znalezienie swojego miejsca na rynku i uplasowanie się w czołówce – nad tym jeszcze cały czas pracujemy. 

W jakim kierunku planujesz rozwijać dalej swój oddział w kolejnych latach? Czy masz już przygotowaną strategię? 

Strategia jest prosta: profesjonalnie dążyć do rozwijania sieci, ale nie skupiając się na ilości, a na jakości. Pozyskiwanie klientów, którzy poprzez rekomendacje czy polecenia będą „polecać nas dalej”, a to można osiągnąć tylko poprzez jakość i profesjonalizm. Budowanie lokalnego biura nieruchomości opartego na wartościach, które są nam bliskie i są dla nas ważne czyli jakość i profesjonalizm. Słowem strategia jest prosta, ale aby utrzymać odpowiedni stan profesjonalizmu i jakości stale trzeba nad tym pracować, aby nie zgubić tego cennego pierwiastka na rzecz bylejakości. 

Agnieszko, w jaki sposób dowiedziałaś się o Franczyzie w Północ Nieruchomości? 

Szukałam sieciowego partnera, czytając różne opinie na portalach związanych z nieruchomościami, tam też trafiłam na PÓŁNOC Nieruchomości.

Co Twoim zdaniem jest największą zaletą współpracy z naszą siecią? 

Poszukując partnera zależało mi na wsparciu na start, kwestiach formalnych i technicznych i takie wsparcie daje PÓŁNOC Nieruchomości. Zależało mi też na swobodzie działania i możliwości poszukiwania swojego sposobu pracy to też daje mi PÓŁNOC Nieruchomości. Chciałam mieć możliwość swobodnego budowania oddziału bez narzuconych planów sprzedażowych – po ponad 20-letniej pracy w korporacjach cele są dla mnie jasne – te sama sobie stawiam- ale nie wszystkie są dobrze dobrane do miejsca i branży – więc tych narzuconych po prostu już mieć nie chciałam – i tak jest. 

Co powiedziałabyś osobom, które rozważają dołączenie do Północ Nieruchomości? 

Warto rozmawiać, warto poznać model współpracy, warto odwiedzić Oddziały działające w tym modelu od lat i warto dołączyć do tej sieci. 

Czego powinniśmy życzyć Twojemu zespołowi w kolejnych latach?

Dzisiaj to tylko spokoju i pokoju, a później realizacji założonych celów, chcemy być oddziałem, który widać w sieci i każdy wie, gdzie jest ta Jelenia Góra – nie tylko przez lokalizacje w Karkonoszach, ale i przez wyniki 😊

Zależy nam też na budowaniu lokalnie silnej marki, poprzez jakość naszych usług i integrację lokalnego, profesjonalnego środowiska agentów nieruchomości – to nie jest łatwe więc tego też sobie życzymy. 

Witamy w naszych szeregach i z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy!

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej