Kontakt

Otwarcie nowego oddziału PÓŁNOC Nieruchomości Radomsko

W DNIU 20 MAJA 2021 ROKU ODBYŁO SIĘ UROCZYSTE OTWARCIE ODDZIAŁU PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI RADOMSKO.

Na zaproszenie od Właścicieli oddziału Beaty i Piotra Jabłońskich odpowiedzieli, z ramienia centrali Prezes Zarządu – Andrzej Jakliński oraz Manager ds. rozwoju sieci i marketingu – Rafał Wojdyła.

O tym, dlaczego zdecydowali się podjąć tak ważną decyzję i otworzyć biuro nieruchomości, opowiadają Beata oraz Piotr Jabłońscy – właściciele oddziału PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI w Radomsku, mieszczącego się przy ul. Przedborskiej 20.

Jak i kiedy pojawił się pomysł na otwarcie własnego biznesu w branży nieruchomości? 

Od dłuższego czasu, wiedzieliśmy, że praca którą wykonujemy nie przynosi nam tyle satysfakcji, ile byśmy oczekiwali. Długo szukaliśmy odpowiedniego dla nas zajęcia. Pomysł na taki biznes wyszedł od Piotra, po tym jak prywatnie skorzystaliśmy z usług doradcy ds. nieruchomości przy zakupie naszego kolejnego mieszkania. Od tamtego momentu do nawiązania współpracy z Północ Nieruchomości minęło około pół roku. Przez ten czas, tylko utwierdziliśmy się w przekonaniu, że jest to dla nas odpowiednia droga.

Czy posiadacie doświadczenie w branży nieruchomości? Czym dotychczas zajmowaliście się zawodowo? 

Nasze doświadczenie związane z tematem nieruchomości do tej pory ograniczało się głównie do zakupu i sprzedaży naszych prywatnych nieruchomości. Zawsze czerpaliśmy dużo satysfakcji z tego, jak nabierały one wyglądu po remontach, które przeprowadzaliśmy samodzielnie – bez ekip remontowych. Natomiast kilkunastoletnia praca w banku, na stanowisku Analityka kredytowego, przybliżyła mi wiedzę na temat dokumentacji związanej z nieruchomościami, co zdecydowanie okazuje się pomocne, podczas pracy z ofertą. 

Co zadecydowało o tym, że zdecydowaliście się na skorzystanie z franczyzowego modelu biznesowego? 

Wiedzieliśmy, że bez doświadczenia w pracy pośrednika nieruchomości, będzie Nam trudno rozpocząć taką działalność od podstaw. Większym priorytetem jest dla nas, zarabianie pieniędzy niż tworzenie biznesu. Oczywistym jest to, że aby stworzyć własną markę, trzeba łączyć ze sobą wiedzę co najmniej kilku specjalistów, a mimo to, nie ma się pewności, że wszystko zadziała tak, jak się tego oczekuje. Wiedzieliśmy, że podpisanie umowy franczyzowej z marką, która działa na rynku od wielu lat, może przynieść nam wiele pozytywów. 

Dlaczego wybraliście ofertę franczyzową Północ Nieruchomości? 

Długo zastanawialiśmy się nad partnerem biznesowym. Analizowaliśmy oferty współpracy kilku, a może nawet kilkunastu franczyzodawców. Do współpracy z Północ Nieruchomości, w znacznym stopniu przekonały nas przejrzyste i proste zasady współpracy. W razie wątpliwości w jakimkolwiek aspekcie, zawsze uzyskiwaliśmy szybkie i jasne wyjaśnienia. Teraz wiemy, że to była dobra decyzja. 

Co Waszym zdaniem jest największym atutem współpracy z naszą siecią? 

Od początku czuliśmy, że nie ma tu korporacyjnego podejścia do biznesu. Dyrektorzy oddziałów mają tu dużą swobodę działania, ale jednocześnie czują, że w każdej chwili mają wsparcie swoich opiekunów z wieloletnim doświadczeniem. Podczas szkoleń wstępnych czy menagerskich, otrzymywaliśmy sugestie dotyczące pracy w branży nieruchomości, które na sam początek drogi są niezbędne. 

Jakie cechy Waszym zdaniem powinien posiadać właściciel biura nieruchomości? 

Właściciel biura nieruchomości powinien wykazać się „chłodnym umysłem”, tak aby pogodzić obowiązki związane z organizacją oddziału i jednocześnie poszerzaniem bazy ofert swojego biura. Wymaga to sporo samodyscypliny. Umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby Klientów i partnerów biznesowych, również jest tutaj kluczowa. Najlepiej gdy, wszystkie te cechy mają solidną podstawę – wydaje nam się, że trzeba czuć, że nieruchomości to nasza pasja.

 

Jakie cechy Waszym zdaniem są kluczowe w pracy agenta nieruchomości? Jakie warunki należy spełnić, aby pracować w Waszym biurze? 

Praca w biurze pośrednictwa nieruchomościami nie jest zajęciem w stałych godzinach od poniedziałku do piątku.  Doradca ds. nieruchomości w znacznym stopniu sam ustala sobie plan dnia i musi wykazać się dużą samodzielnością. Jeśli już zaakceptuje taki tryb pracy, na pewno pomocnymi cechami charakteru okaże się zaufanie i empatia. Jeśli jesteś interesującym człowiekiem, to duża szansa, że będziesz dobrym Doradcą. Klienci muszą czuć, że macie ze sobą coś wspólnego, że są dla Ciebie najważniejsi oraz „gracie do jednej bramki”. 

Beato, jakie są Twoje zawodowe plany na przyszłość? W jakim kierunku chciałabyś rozwijać nowy oddział?

Przed otwarciem biura zakładałam, że prowadząc pośrednictwo w moim mieście, raczej nie będzie konieczności szukania współpracowników, tzn. że poradzę sobie sama. Choć minęło niewiele czasu od tamtego momentu, już dziś wiem, że rozwój oddziału bez współpracowników jest niemożliwy. W związku z tym, moim priorytetem w najbliższym czasie będą rekrutacje. Chciałabym, żeby marka Północ Nieruchomości stała się rozpoznawalna na lokalnym rynku i jednocześnie, żeby wpływ na to miała dobra renoma biura. Chcę, aby oddział w Radomsku wyróżniał się jasnymi i uczciwymi zasadami współpracy. 

Jak wygląda rynek nieruchomości w Radomsku?

Powiat radomszczański zamieszkuje 114 tys. mieszkańców, a tylko 46 tys. z nich zamieszkuje w mieście Radomsko. Oznacza to, że jest tutaj sporo terenów rolniczych, przez co popularny jest obrót gruntami. 

Pod kątem rynku mieszkań, Radomsko nie różni się znacząco od innych miast. Mieszkania cieszą się dużym popytem, a dodatkowo taką sytuację potęguje fakt, że w Radomsku funkcjonuje pokaźna strefa ekonomiczna. Pracownicy zjeżdżający do Radomska zmuszeni są do szukania kwater w mieszkaniach prywatnych osób lub w coraz liczniejszych hotelach pracowniczych. Przez co, opuszczone domy chętnie zakupywane są w celu dostosowania ich pod kwatery pracownicze. 

Skąd pomysł na taką lokalizację oddziału?

Lokal w którym otwarty został nasz oddział znajduje się w ponad 100-letniej kamienicy, na rogu dwóch ulic, nieopodal centrum miasta. Stare budownictwo przysporzyło nam niejednego problemu podczas dostosowywania lokalu pod nasze oczekiwania. Natomiast jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego. Tutaj wielkie podziękowania dla całej rodziny za wielkie wsparcie podczas remontu ☺.

Wysokie pomieszczenie, stara naturalna cegła i wielkie drewniane drzwi przejściowe, nadają wnętrzu charakteru, a Klienci odwiedzający biuro mogą poczuć, że wnętrza to nasza pasja, a nie tylko praca.  

Beato, jakie możliwości daje Ci Północ Nieruchomości? 

Przede wszystkim dzięki pracy pod skrzydłami Północ Nieruchomości czuję się spełniona, tzn. robię to co powinnam. W poprzedniej pracy nie miałam bezpośredniego kontaktu z Klientem. Teraz wiem, że jeśli Klient jest zadowolony z obsługi, to potrafi zmotywować do dalszego działania i do dalszego doskonalenia się. 

Ponadto bardzo odpowiada mi to, że sama jestem odpowiedzialna za harmonogram mojego dnia pracy. 

Jakie masz cele, które chcesz realizować z pomocą Północ Nieruchomości?

Cel do którego dążę, jest taki, żeby za pewien czas, móc powiedzieć sobie, że decyzja związana z biznesem w branży nieruchomości była trafiona. Będzie to dla mnie ogromną satysfakcją. Jeśli chodzi o konkretne plany, nie wybiegam tak daleko do przodu. Na ten moment dzieje się tak dużo, że skupiam się na tym co tu i teraz. 

Beato, praca pracą, a co lubisz robić po godzinach?  

Wraz z mężem i dwiema córkami, wolne chwile spędzamy na spacerach po lesie z naszymi psami i uwielbiamy spływy kajakowe. Relaksuje mnie również praca w ogrodzie. Bardzo lubię zmieniać wnętrza, więc wszelkiego typu remonty lub home staging nastrajają mnie pozytywną energią. 

Witamy w naszych szeregach i czekamy na pierwsze sukcesy!

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej