Kontakt

Otwarcie nowego oddziału PÓŁNOC Nieruchomości Sandomierz!

W dniu 29 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie oddziału Północ Nieruchomości Sandomierz.

W uroczystości udział wzięli gospodarze – Właściciel oddziału Ryszard Latawiec oraz zaproszeni goście – z ramienia centrali Manager ds. rozwoju sieci i marketingu – Rafał Wojdyła

O tym, co skłoniło w wyborze franczyzowego modelu biznesowego i otworzeniu biura nieruchomości, opowiada właściciel powstającego oddziału PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI Sandomierz, mieszczącego się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 4/1.

Co zachęciło Cię do rozpoczęcia własnej działalności w nieruchomościach? Pamiętasz swoje początki? 

Posiadam duże doświadczenie w usługach i przez wiele lat pracowałem w tym sektorze dla różnych firm: polskich i zagranicznych. Odkąd pamiętam, zawsze interesowała mnie praca z ludźmi, a rynkiem nieruchomości zainteresowałem się na poważnie, gdy zacząłem inwestować we własne nieruchomości. Początki nie są łatwe, ale kiedy ma się pewne doświadczenie i wiedzę biznesową, a dodatkowo postawi się jeszcze na współpracę z solidnym partnerem – jak to ma miejsce w moim przypadku – to start jest dużo łatwiejszy.

Czy pierwsze kroki na rynku nieruchomości były trudne?

Powiem tak, chociaż praca w usługach do łatwych nie należy, to warto się tym zainteresować. Specyfika małych miast, w których biura pośrednictwa nigdy nie miały silnej pozycji w połączeniu z nieufnością do samych agentów, powodują spore trudności, zwłaszcza na starcie w znajdowaniu ofert i ich sprzedaży. Dlatego bardzo ważne jest, aby mieć dostęp do gotowych i sprawdzonych rozwiązań, które w moim przekonaniu są przepisem na sukces.   

Kiedy zacząłeś myśleć o otwarciu własnego oddziału w Północ Nieruchomości? Jakie nowe możliwości dostrzegłeś? 

Zdecydowałem się przystąpić do sieci franczyzowej PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI, ponieważ PÓŁNOC jest jedną z największych sieci biur nieruchomości w Polsce co daje szereg korzyści, jak i możliwość działania pod rozpoznawalną marką na rynku, korzystania z bogatego doświadczenia, know-how, dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych oraz sprawnego systemu CRM. 

Otwierasz nowy oddział w Sandomierzu! Skąd pomysł na taką lokalizację oddziału?

W Sandomierzu generalnie brakowało usług pośrednictwa obrotu nieruchomościami, a już takich występujących pod znaną marką nie było w ogóle. Zapotrzebowanie na profesjonalne wsparcie w sprzedaży i zakupie nieruchomości ze strony klientów stale rośnie i stąd taka inicjatywa. 

Jak wygląda rynek nieruchomości w Sandomierzu? 

Sandomierz to małe miasto, w którym brakuje nowych inwestycji. Większy jest pobliski Tarnobrzeg, dlatego obszarem naszego działania obejmujemy te dwie gminy. Rynek jest dość trudny, ponieważ osoby zainteresowane sprzedażą bądź zakupem nieruchomości w większości nie mają w zwyczaju korzystania z usługi pośrednictwa, wychodząc z założenia, że same sprzedadzą szybciej i drożej. Ponadto w małych miastach deweloperzy nie budują wielu nowych obiektów, a w Sandomierzu z uwagi na bogatą historię miasta, bardzo duża część terenów miejskich jest objęta ochroną konserwatorską, co jeszcze bardziej ogranicza możliwości budowy. 

Jak myślisz, co będzie największym wyzwaniem w prowadzeniu oddziału w Sandomierzu? 

W mojej ocenie kluczową sprawą jest rekrutacja odpowiednich agentów, którzy będą mieć serce do nieruchomości i jednocześnie wykazywać duże zaangażowanie i działać zgodnie ze standardami Północ Nieruchomości. Ponadto ważnym elementem będzie budowa zaufania klientów w oparciu o udane transakcje.

Czy możesz opowiedzieć nam kilka słów o swoim zespole? Za co ich najbardziej cenisz

Jesteśmy na etapie budowania zespołu. Na moment otwarcia oddziału, wraz ze mną są 3 osoby. Doradcy ds. nieruchomości - Tadeusz oraz Monika, mieszkają w Tarnobrzegu więc naturalne jest, że odpowiadają za ten rynek. Zawsze w każdej pracy ważne są zaangażowanie, determinacja, wysoka kultura osobista i duża otwartość na pracę z klientem. W moim zespole widzę chęć działania, otwartość na nowe wyzwania i liczę, że szybko uda nam się zbudować wysokowydajny zespół.

W jakim kierunku planujesz rozwijać oddział w kolejnych latach? Czy masz już przygotowaną strategię? 

Mamy strategię, która opiera się o skuteczny marketing prowadzonych działań, koordynację prac zespołu i budowanie zaufania wśród klientów. Kluczowe będzie tu również stałe wsparcie centrali Północ Nieruchomości, organizowanie szkoleń celem poprawy umiejętności sprzedażowych agentów oraz gotowość do dalszego wspólnego rozwoju biura, zgodnie z założeniami biznesowymi.

Ryszardzie, jak dowiedziałeś się o Franczyzie w Północ Nieruchomości? Dlaczego zdecydowałeś się na współpracę jako Franczyzobiorca Północ Nieruchomości? 

W dzisiejszych czasach w dobie Internetu prawie wszystko jest w sieci. Z drugiej strony na rynku nieruchomości wszystko jest łatwo dostępne i bardzo trudno jest stworzyć i zaproponować jakąś nową usługę. Znacznie prostsza i łatwiejsza jest możliwość skorzystania ze sprawdzonych wzorców, które działają i dlatego postawiłem na franczyzę. Dla nowego podmiotu, a tak to jest w moim przypadku, bardzo ważne było szybkie wdrożenie w biznes nieruchomości i skuteczne dotarcie do klientów wg sprawdzonego modelu biznesowego, dlatego wybrałem franczyzę Północ Nieruchomości. 

Czy możesz opowiedzieć jakie zalety i modele franczyzowe oferuje Północ? Co Twoim zdaniem jest największym atutem współpracy z naszą siecią?

Za Północ Nieruchomości przemawiają wysokie standardy, najnowocześniejsze rozwiązania na rynku nieruchomości oraz otwartość pracujących tam osób, które wyróżniają się nie tylko dużą znajomością rynku, szeroką wiedzą, bogatym doświadczeniem, ale i partnerskim podejściem do  nowych Franczyzobiorców. Uważam to za bardzo ważne, zwłaszcza w sytuacji, gdy stronami umowy są różnej wielkości podmioty.

Co możesz powiedzieć osobom, które rozważają dołączenie do Północ Nieruchomości? 

Do najważniejszych korzyści należy zaliczyć możliwość korzystania z zaawansowanych narzędzi i programów do bieżącej działalności, które zapewnia Północ Nieruchomości. Dodatkowe profity to przede wszystkim know-how w postaci licznych szkoleń, materiałów sprzedażowych i reklamowych, ale również rzeczywiste oszczędności w bieżącej działalności, które rekompensują ponoszone koszty. Wymierną korzyścią z przynależności do sieci franczyzowej Północ Nieruchomości jest dostęp do szerokiej bazy klientów, co daje możliwość wzrostu ilości zawieranych transakcji. Bardzo istotny jest również brak opłat od obrotów uzyskiwanych przez oddziały Północ Nieruchomości, co skutecznie przeciwdziała stereotypowi, w którym franczyza błędnie kojarzy się z oddawaniem części przychodu za możliwość wykorzystywania logo.

Czy masz wskazówki dla młodszych kolegów i koleżanek, którzy dopiero zaczynają przygodę z nieruchomościami i zastanawiają się nad skorzystaniem z franczyzy w Północ Nieruchomości? 

Największym zyskiem z przynależności do sieci franczyzowej pod marką Północ Nieruchomości jest dostęp do szerokiej bazy klientów, co daje możliwość wzrostu ilości zawieranych transakcji. Dzięki szkoleniom, odpowiednim narzędziom i mechanizmom sprzedaży nieruchomości, ilość zawieranych transakcji wzrasta, a sama kwota prowizji i zysk z transakcji nawet po odjęciu opłaty na rzecz marki są wyższe niż gdyby to miało miejsce w przypadku samodzielnych negocjacji z klientem.

Czego możemy życzyć Tobie i Twojemu zespołowi na kolejne lata? 

Obecnie jesteśmy na etapie budowania zespołu i celem nr 1 jest utworzenie wysokowydajnego zespołu, który będzie skutecznie realizować transakcje na lokalnym rynku nieruchomości w Sandomierzu i Tarnobrzegu. 

Czego nam życzyć? Myślę, że determinacji, konsekwencji w dążeniu do założonego celu i odrobinę szczęścia, które jest zawsze potrzebne w życiu i biznesie.

Witamy w naszych szeregach i czekamy na pierwsze sukcesy!

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej