Kontakt

Otwarcie nowego oddziału Północ Nieruchomości w Świdnicy

15 listopada 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie naszego nowego oddziału Północ Nieruchomości w Świdnicy, przy ulicy Pafalu 6/24. Na tę wyjątkową okazję zebrali się gospodarze - Robert Sieńko, właściciel oddziału
oraz zaproszeni goście, w tym Rafał Wojdyła, Manager ds. rozwoju sieci i marketingu.

Franczyza Premium w Północ Nieruchomości

Robert Sieńko podzielił się z nami tym, co skłoniło go do wyboru franczyzowego modelu biznesowego i otwarcia biura nieruchomości w Świdnicy. 

Jakie główne czynniki skłoniły Cię do założenia oddziału Północ Nieruchomości w Świdnicy? Czy istniały jakieś wyjątkowe okoliczności lub doświadczenia, które zainspirowały Cię do rozpoczęcia działalności w branży nieruchomości?

W Świdnicy nie funkcjonuje Biuro Północ Nieruchomości, a to rozpoznawalna marka. Branżę nieruchomości wybrałem
z uwagi na znajomość zagadnień prawnych jej dotyczących. Myślę, że jest to obszar, w którym można uzyskać przyzwoite wyniki finansowe.

Jakie kroki podjąłeś i z jakimi wyzwaniami musiałeś się zmierzyć, aby przygotować się do otwarcia oddziału Północ Nieruchomości w Świdnicy? 

Przede wszystkim musiałem zorganizować lokal na biuro i odpowiednio go wyposażyć. Bardzo pomocny jest Podręcznik dla franczyzobiorcy. W zasadzie wystarczy realizować opisany w nim proces. Największym problemem jaki napotkałem jest niechęć współpracowników do przyjęcia pewnego zakresu odpowiedzialności za powodzenie przedsięwzięcia, czyli zaakceptowania wynagrodzenia prowizyjnego. Aktualnie jestem w trakcie rozwiązywania tego problemu. Zatem trudno mówić jak sobie z nim poradziłem skoro nie został jeszcze wyeliminowany.

Jak charakteryzuje się rynek nieruchomości w Świdnicy? W jaki sposób planujesz dostosować swoje usługi
do specyfiki lokalnego rynku w Świdnicy?

Świdnicki rynek nieruchomości nie odbiega wyraźnie od średniej. Dominacja rynku pierwotnego. Ceny nieruchomości wyższe niż przeciętna dla Dolnego Śląska, oczywiście wyłączając Wrocław i otoczenie. Rynek świdnicki nie posiada szczególnych cech zatem nie będą podejmowanie działania, które miały by być przeznaczone tylko dla tego rynku.

Jakie są kluczowe cechy, których szukasz w swoich pracownikach?

Kluczowe cechy pracownika: kompetencja, odpowiedzialność, elementarna uczciwość. Buduję zespoły poszukując ludzi o odpowiednim poziomie kompetencji i pozwalam im działać. W działaniu wspieram i motywuję do dalszych działań. Cenię ścisłowców, mam dobre doświadczenia w pracy z takimi osobami.

Jakie cele i plany rozwoju masz dla swojego oddziału w Świdnicy, na nadchodzące lata?

Mój cel to uzyskanie wyniku umożliwiającego osiągnięcie stanu satysfakcji finansowej dla mnie i współpracowników. Plany to osiągnięcie takiego poziomu i podejmowanie działań w celu podwyższenia. Jednak nie za wszelką cenę,
bo coś może uciec.

Co przekonało Cię do wyboru franczyzy w Północ Nieruchomości?

Rozpoznawalność marki. Rzeczowe przedstawienie zasad franczyzy. Bardzo zrównoważony marketing ze strony Północ Nieruchomości. Bardzo nie lubię nachalności.

Jakie porady mógłbyś udzielić osobom rozważającym dołączenie do sieci Północ Nieruchomości jako franczyzobiorcy?

Podpisując umowę franczyzową otrzymałem gotowy pakiet dokumentów (umowy, dokumentacja RODO, dokumentacja AML), gotowy pakiet materiałów marketingowych oraz algorytm stworzenia Oddziału BN Północ. Gdyby ktoś zamierzał sam to zrobić konieczne byłoby poświęcenie ogromnej ilości czasu i energii. Zamówienie takiej dokumentacji na rynku kosztowałoby na pewno więcej niż opłata wstępna.

Jakie umiejętności i cechy uważasz za najważniejsze dla osoby zarządzającej biurem nieruchomości?

Umiejętności osoby zarządzającej. Prochu nie wymyślę. Po prostu, a może aż, zaplanuj, wykonaj, sprawdź, skoryguj
i zacznij od początku. Ponadto utrzymanie równowagi między dwoma zasadami: 

Nic nie jest tak dobre aby nie mogło być lepsze.
Lepsze jest wrogiem dobrego.

Czego najbardziej życzysz sobie i swojemu zespołowi na przyszłość?
Jakie są Twoje marzenia i aspiracje związane z dalszym rozwojem Twojego biznesu w Północ Nieruchomości?


Życzę powodzenia i pomyślnych wiatrów.
Życzę otoczenia sprzyjającego przedsiębiorczości.
Życzę otoczenia w którym każdy pracuje na siebie i jest za to odpowiedzialny.
Moje aspiracje to osiągnięcie wspomnianego wcześniej stanu satysfakcji finansowej oraz sukcesywne powiększanie zespołu i zakresu działania.

Witamy w naszych szeregach i z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy!

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej