Kontakt

W DNIU 13 KWIETNIA 2021 ROKU ODBYŁO SIĘ UROCZYSTE OTWARCIE ODDZIAŁU PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI RADZIONKÓW.

W uroczystości udział wzięli gospodarze – Właściciele oddziału Ewa Droś i Robert Dejnek oraz zaproszeni goście – z ramienia centrali Prezes Zarządu Andrzej Jakliński.

O tym dlaczego w czasach pandemii zdecydowali się podjąć tak ważną decyzję i otworzyć biuro nieruchomości, opowiadają właściciele powstającego biura PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI w Radzionkowie.

Dlaczego zdecydowaliście się na własny biznes w branży nieruchomości?

Decyzja o otwarciu biura nie nastąpiła tak od razu, przyszedł moment w naszym życiu osobistym, jak i zawodowym, który spowodował, iż potrzebowaliśmy diametralnej zmiany. Po długich rozmowach uznaliśmy, że to najlepszy czas, aby zacząć pracować na własny rachunek… „bo jeśli nie teraz to kiedy?!”

Czy mieliście wcześniej doświadczenie w branży nieruchomości?

Jedno z nas pracowało już jako agent nieruchomości, co pozwoliło w pełni doświadczyć na czym polega ta praca, jakie są jej mocne i słabe strony, co tylko nas wspólnie utwierdziło, że to dobry kierunek na dalszy rozwój.

Czym zajmowaliście się do tej pory?

Robert przez wiele lat był związany z firmą działającą w sektorze energetycznym, natomiast ja (Ewa) przez długi okres byłam farmaceutą prowadzącym rodzinną aptekę, natomiast w ostatnim czasie pracowałam jako agent ds. nieruchomości.

Co skłoniło Was do przystąpienia do sieci PÓŁNOC Nieruchomości?

Długo analizowaliśmy współpracę z wieloma innymi sieciami. Zdecydowanie to PÓŁNOC Nieruchomości wpisała się w nasze założenia i wizję, jak powinno funkcjonować nasze biuro. Od samego początku poczuliśmy wsparcie i zaangażowanie nawet podczas wstępnych rozmów. Kolejne etapy tylko nas uświadomiły, że otrzymujemy oparcie
w każdej kwestii, od założenia biura, poprzez rekrutację kandydatów, po szkolenia wdrażające w pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

Czym w takim razie PÓŁNOC Nieruchomości wyróżnia się na tle innych sieci według Was?

Można by długo wyliczać, ale PÓŁNOC Nieruchomości jako jedyne kładzie nacisk na jakość oferowanych usług, co już na samym początku jest wdrażane poprzez szereg szkoleń przygotowujących zarówno z zakresu menadżerskiego, jak i doradcy ds. nieruchomości. Nie można również pominąć indywidualnego podejścia jakiego doświadczyliśmy jako nowy franczyzobiorca, co jest tak ważne na początkowym etapie działalności oddziału. Doświadczenie, Jakość i Rozpoznawalność marki, to w naszym mniemaniu cechy, które wyróżniają PÓŁNOC Nieruchomości.

Jakie cechy według Was powinien posiadać właściciel biura nieruchomości?

Prowadzenie biura to ogromna odpowiedzialność za siebie i swoich współpracowników, wymaga umiejętności zorganizowania zespołu, profesjonalnie przygotowanych do pracy ludzi i odpowiednie nimi zarządzanie. Do tego słowność i niezawodność, pozytywne nastawienie, umiejętność motywacji do pracy i zespołowość, to wszystko razem wydaje się kluczem do sukcesu.

Z czym będziecie musieli się teraz zmierzyć?

Zdecydowanie skupiamy się na rozbudowywaniu swojej bazy ofertowej. Bardzo nam zależy, aby zarówno w Radzionkowie, jak i w miastach ościennych nasz oddział pod marką PÓŁNOC Nieruchomości, był rozpoznawalny. Jesteśmy również na etapie budowania zespołu, co wiąże się z ogromnym zaangażowaniem z naszej strony, zwłaszcza w początkowej fazie wdrażania doradców do pracy w naszym oddziale.

Jesteście na etapie budowania zespołu, jakie warunki trzeba spełnić by zostać agentem nieruchomości w Waszym zespole?

Prowadząc rozmowy z wieloma kandydatami, zwracamy uwagę na otwartość, umiejętność pracy z ludźmi,  kulturę osobistą, szybkość i motywację do działania oraz ogromną chęć rozwoju. Nie zapominamy również o uśmiechu i pozytywnym nastawieniu.

Ogromnym atutem jest znajomość rynku nieruchomości, jednakże nie jest to dla nas wymóg konieczny.

Skąd pomysł na taką lokalizację oddziału?

Radzionków jest naszym miastem rodzinnym, więc uznaliśmy, że gdzie jak nie tu, najlepiej rozpocząć rozwój naszego biura nieruchomości.

Choć miasto jest małe, to jednak leży w centrum aglomeracji śląska, co daje nam szerokie pole do działania, jak również możliwość konkurowania jakością swoich usług z biurami z dużych miast.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Radzionkowie?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, miasto Radzionków jest dość kameralne, liczy około 17 tys. mieszkańców. Zauważamy ogromny popyt na działki budowlane, co przekłada się na liczne inwestycje deweloperskie, zwłaszcza w bliskim sąsiedztwie malowniczego parku na Księżej Górze, który stanowi wizytówkę naszego miasta.

Odnotowaliśmy także duży wzrost zainteresowania nieruchomościami komercyjnymi w naszym regionie.

To początek Waszej drogi w PÓŁNOC Nieruchomości, gdzie widzicie siebie za rok czy nawet 5 lat?

W przeciągu pierwszego roku, postawiliśmy sobie za cel osiągnięcie stabilnej pozycji jako firma w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w naszym rejonie, a w dalszym okresie, bycie rozpoznawalnym oddziałem na terenie aglomeracji śląskiej.

Jakie możliwości daje Wam PÓŁNOC Nieruchomości?

Dla nas najważniejsze na ten czas jest merytoryczne wsparcie, niezbędne do pracy i rozwoju narzędzia, jak również reprezentowanie siebie pod tak silną i rozpoznawalną marką.

Jakie macie plany (cele), które chcecie realizować z pomocą PÓŁNOC Nieruchomości?

Przede wszystkim naszym celem jest tworzenie aktywnego i dynamicznie działającego oddziału, w którym pracownicy i doradcy będą mogli realizować swoje zawodowe marzenia w tej branży, przy jednoczesnej możliwości oferowania na rynku najwyższej obsługi klienta.

Praca pracą, a co lubicie robić po godzinach? 

Biorąc pod uwagę, jak wiele czasu i zaangażowania wymaga od nas praca i realizowanie założonych celów, każdą wolną chwilę staramy się spędzać rodzinnie. Najchętniej wyjeżdżając w góry, a zwłaszcza w Bieszczady,  które są dla nas tym magicznym miejscem, gdzie choć na chwilę potrafimy oderwać się od codzienności i  po prostu odpocząć.

Witamy w naszych szeregach i czekamy na pierwsze sukcesy!

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej