Kontakt

W DNIU 15 MARCA 2021 ROKU ODBYŁO SIĘ UROCZYSTE OTWARCIE ODDZIAŁU WROCŁAW III.

Na zaproszenie od Właściciela oddziału Cezarego Zawadzkiego odpowiedzieli, z ramienia centrali Prezes Zarządu – Andrzej Jakliński oraz Manager ds. rozwoju sieci i marketingu – Rafał Wojdyła, właściciele oddziału Wrocław I oraz Olga Kogut, Paulina Kailiniak – Frąckowiak notariusze z kancelarii notarialnej.

O tym dlaczego w czasach pandemii zdecydował się podjąć tak ważną decyzję i otworzyć biuro nieruchomości, opowiada Cezary Zawadzki – właściciel powstającego biura PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI we Wrocławiu.

Dlaczego zdecydowałeś się na własny biznes w branży nieruchomości?

Po przeprowadzce do Wrocławia i założeniu rodziny zacząłem rozważać stopniową zmianę stylu pracy, aby móc więcej czasu spędzać w miejscu zamieszkania. Wspomnę, że długo pracowałem w turystyce jako pilot wycieczek, więc częściej można było mnie spotkać w Tajlandii czy w Chinach, niż w Polsce. Sytuacja, z jaką nam wszystkim przyszło się zmierzyć w roku 2020, nie tylko przyspieszyła, a wręcz wymusiła zmianę branży.

A czemu nieruchomości? Kiedyś prezentowałem zamki i pałace, teraz prezentuję domy i mieszkania. Kto wie, może w przyszłości będą to również bardziej okazałe nieruchomości.

Czy miałeś wcześniej doświadczenie w branży nieruchomości?

Oprócz doświadczenia w kupnie oraz w sprzedaży własnego mieszkania, pracę w nieruchomościach rozpoczynałem nie posiadając zbyt dużej wiedzy. Aktywnie uczestniczyłem w wielu szkoleniach oraz studiowałem literaturę branżową. Uzyskałem również licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Czym zajmowałeś się do tej pory?

Ważnym punktem w moim zawodowym życiorysie była funkcja wicekonsula RP w Irkucku. Stanowisko to wymagało ode mnie codziennej pracy z wieloma dokumentami, a co za tym idzie musiałem przyswoić i umieć zastosować w praktyce wiele przepisów prawnych. Służba konsularna nauczyła mnie dokładności i obowiązkowości oraz tego, że nie można powiedzieć klientowi, który przyjechał na spotkanie ponad 500 km – „Przyjdzie Pan jutro”.

Jak już wcześniej wspomniałem, moim najdłużej trwającym zajęciem, które równocześnie łączy się z moją pasją, była praca w branży turystycznej jako pilot wycieczek. Dała mi ona niebywałą okazję do pracy z fantastycznymi ludźmi. Jeszcze bardziej utwierdziła we mnie cechy, takie jak punktualność, sumienność i komunikatywność, ale także nauczyła mnie cierpliwości i pokory. Będąc pilotem wycieczek, nie tylko pokazywałem ciekawe miejsca na mapie świata, ale także pomagałem moim wycieczkowiczom w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak pobyt w szpitalu.

Na koniec dodam, że pracowałem również przez pewien okres czasu u notariusza, dzięki czemu poznałem wiele umów przenoszących własność nieruchomości.

Co Cię skłoniło do przystąpienia do sieci PÓŁNOC Nieruchomości?

Przede wszystkim marka, historia i wysoki standard świadczenia usług. Działam na terenie Wrocławia – dużego, prężnie rozwijającego się miasta, miasta w pewien sposób podobnego do Krakowa, skąd wywodzi się firma Północ Nieruchomości. Wrocław to trzeci – po Warszawie i Krakowie rynek mieszkaniowy – jeśli chodzi o wielkość i wysokość cen. Do przystąpienia do tej sieci przekonał mnie również system szkoleń i wdrożeń dla właścicieli i nowych agentów.

Czym w takim razie PÓŁNOC Nieruchomości wyróżnia się na tle innych sieci?

Jak już wspominałem wcześniej, dużym plusem jest rozbudowany system szkoleń i wdrożeń pracowników, co przekłada się wysoką jakość świadczenia usług. Kolejnym atutem są organizowane konkursy, kongresy i inne możliwości spotkań, które w przyszłości mogą owocować bardzo dobrą współpracą miedzy oddziałami i agentami mobilnymi. Powstaje również Rada Dyrektorów,  czyli grono osób, które będzie reprezentowało Franczyzobiorców przed Zarządem Spółki. Zaś z punktu widzenia Klienta, w Północy wyróżnia się ponadprzeciętną dbałość o klientów, zwłaszcza w obszarze bezpieczeństwa transakcji.

Jakie cechy według Ciebie powinien posiadać właściciel biura nieruchomości?

Właściciel biura, szczególnie na początku pracy, musi być jak najbardziej wszechstronny. W razie potrzeby powinien być managerem, mentorem i przyjacielem dla swoich współpracowników oraz prawnikiem i doradcą dla klientów. Musi mieć w sobie coś z telemarketera, jednak nie na tyle, aby nie stracić ducha doradcy w obrocie nieruchomościami. Do tego powinien być elastyczny, umieć wypracować zdroworozsądkowy kompromis i znaleźć złoty środek pomiędzy zadowoleniem klienta, a interesem firmy.

Z czym będziesz się teraz musiał zmierzyć?

Jak każdy doradca ds. nieruchomości, skupię się na pozyskiwaniu nowych wyzwań oraz utrzymywaniu jak najlepszych relacji z dotychczasowymi klientami. Dodatkowo, swoim profesjonalizmem będę chciał kształtować markę i wizerunek firmy pod szyldem Północ Nieruchomości Wrocław III. „A więc, telefon, terminarz i do pracy!

Jesteś na etapie budowania zespołu. Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać agentem w Twoim zespole?

Idealny kandydat lub kandydatka to przede wszystkim osoba, która będzie chciała się uczyć i rozwijać swoje umiejętności. Będzie otwarta na nowe wyzwania. Dużym atutem będzie znajomość języków obcych, z uwagi na funkcjonujący we Wrocławiu – Konsulat Ukraiński mogą przydać się podstawy ukraińskiego lub rosyjskiego.

„Zatem Droga Kandydatko, Drogi Kandydacie, jeśli posiadasz wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, czyli łatwo nawiązujesz kontakty, jesteś otwarta/y na ludzi, do tego masz pozytywne nastawienie do życia i umiejętności sprzedażowe, w tym negocjacyjne, lub masz w sobie coś z handlowca – Zapraszam do podjęcia współpracy!”

Skąd pomysł na taką, a nie inną lokalizację oddziału?

Wybór lokalizacji nigdy nie jest prostą sprawą. Trzeba uwzględnić wiele czynników, jak choćby odległość od innych oddziałów Północy, czy też w miarę łatwy dojazd dla klientów. Myślę, że kluczowe znaczenie ma tutaj dobre skomunikowanie biura z różnymi częściami miasta, a także, kolokwialnie ujmując, rozpoznawalność miejsca w odniesieniu do popularnych wrocławskich lokalizacji. Jestem przekonany, że lokalizacja przy ul. Jedności Narodowej 84, czyli w centrum kultowego Nadodrza, jest doskonałym wyborem, ponieważ nasi klienci mogą z łatwością dotrzeć do oddziału Północy, znajdującego się blisko Placu Bema – znanego i rozpoznawalnego miejsca we Wrocławiu oraz bez problemu znajdą miejsce parkingowe nie dalej niż kilka kroków od lokalu.

Jak wygląda rynek nieruchomości we Wrocławiu?

Od wielu lat Wrocław plasuje się w czołówce najlepszych miast do życia w naszym kraju. Na terenie miasta znajduje się wiele międzynarodowych korporacji, mniejszych lub większych zakładów przemysłowych. Na obrzeżach miasta są też liczne centra dystrybucyjne. Dodatkowo, Wrocław to duży ośrodek akademicki. Z tych to powodów sytuacja na lokalnym rynku nieruchomości jest szczególnie interesująca i dynamiczna.

Wrocław, podobnie jak inne duże miasta ma coraz mniejszą dostępność gruntów pod zabudowę w ścisłym centrum miasta, gdzie popyt na istniejące mieszkania i lokale usługowe jest spory. Rok 2020 i sytuacja z COVID przyniósł pewne zmiany, także na rynku nieruchomości. W nieruchomościach komercyjnych duże powierzchnie stały się zbędne, ponieważ część pracy wykonywana jest zdalnie. Ponadto zaczynają pojawiać się w obrocie lokale, które w przeszłości były znanymi pensjonatami, czy restauracjami.

Zaś co się tyczy mieszkań, to obecnie najchętniej kupowanymi mieszkaniami są nadal te o powierzchni pomiędzy 40, a 60m2. Jednak w czasie pandemii, coraz bardziej pożądane są lokale z balkonem, ogródkiem czy tarasem. Jeśli chodzi o ceny, to od kilku lat sytuacja jest niezmienna - najtańsze mieszkania znajdziemy na Psim Polu i Jagodnie, a najdroższe w Śródmieściu.

Jakie masz plany (cele), które chcesz realizować z pomocą Północ Nieruchomości?

Stworzyć stabilną firmę, w której będzie pracować zgrany kilkuosobowy zespół pracowników.

Praca pracą, a co lubisz robić po godzinach?

Jak wspomniałem wcześniej, turystyka to moje drugie Ja. Więc na pewno, jeśli tylko zdarzy się wolna chwila, to chciałbym sobie móc pozwolić na weekendowy wypad do Pragi, Berlina, czy Karpacza….. Ale czy w Karpaczu nie mogę nawiązać współpracy biznesowej i pomóc komuś w sprzedaży pensjonatu ? ☺ Choć znając moje zaangażowanie w pracę obawiam się, że może mi nie starczyć czasu na niedzielny wyjazd na Slężę ☺

Witamy w naszych szeregach i czekamy na pierwsze sukcesy!

Dołącz do zespołu Północy

Dołącz do nas i otwórz własne biuro nieruchomości Dowiedz się więcej